A vírusnak éppen az a létformája, hogy terjedjen...
Az Év Példaképe díjas Letoha Tamás szegedi kutatóorvos 2017 óta tagja egy nemzetközi gyógyszerfejlesztési konzorciumnak, amiben együtt dolgozik többek között az élő legendával, a humán koronavírus felfedezőjével, a holland Albert Osterhaus professzorral.
Izgalmas, új, alig kutatott terület volt az allergológia és az immunológia, amikor Nékám Kristóf professzor elkezdett foglalkozni vele a Semmelweis Egyetem II-es belklinikáján. Mára a helyzet alapvetően megváltozott, többek között az ő munkájának köszönhetően is: évtizedek munkájával sikerült elérnie, hogy nagyobb figyelmet kapjon a gyerekkori és az ételallergia.
Zeneszerzés és pánikbetegség. Ez a két dolog, ami körül Gábor S. Pál élete forgott. Szokatlan párosítás: a hetvenes évek híres slágergyárosa egyben a pánikbetegség legnagyobb magyar szakértője. Sok betege csodatévőnek tartja, ő azonban úgy jellemzi magát: „Mindig különálló voltam, sok ellenséget szereztem.”
Ostoros Gyula, a Magyar Tüdőgyógyász Társaság elnöke, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet osztályvezető főorvosa szerint szükségszerű, hogy a koronavírus járvány elmúltával szemléletváltás következzen be.
Skatulyák nélkül. Ez volt a címe az MPT januári vándorgyűlésén-tehát még a járvány kirobbanása előtt- megrendezett, pszichiáter életutakat bemutató kerekasztalnak.
A Várkertbazár stílusosan felújított épületegyüttese mellett húzódik meg Semmelweis Ignác szülőháza és a benne található róla elnevezett Orvostörténeti Múzeum. Belépve az ajtón hangulatos belső udvar fogadja a látogatót a névadó szobrával és a neves orvos feltaláló végső nyughelyével. Az orvostörténeti múzeum látványos tárolói dokumentumai és tárgyi emlékei mellett a kor hangulatát idézi a dolgozószoba, Semmelweis személyes tárgyaival. A történelmi múltba áthajló környezetben beszélgetünk Szabó Katalin főmuzeológussal kiállításokról, tervekről és a szakma szépségéről.
Az unokák mellett az Orvosi Hetilap szerkesztése és a Maternity Klinikán végzett szakmai munka aranyozza be Papp Zoltán életét, aki korábban 17 évig a Baross utcai Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója volt. Ma a Semmelweis Egyetem professor emeritusa, ma is a tankönyvéből tanulnak az orvostanhallgatók és a szakorvosjelöltek.
Tavaly nyolcadszor nyilváníthatták ki véleményüket a páciensek az interneten keresztül arról, hogy kié legyen a Kárpát-medence legjobb háziorvosi praxisa határon innen és túl.
Freund Tamás Széchenyi- Bolyai- és Brain-díjas neurobiológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, akivel arról beszélgettünk, hogy az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa hogyan éli meg a muzsikálás örömét, és mit gondol az anyagon túli dimenziókról, ahol én-tudatunk az élet értelmét keresi.
Trauma és vágyteljesülés volt a címe a Gerevich József vezette szekciónak a Magyar Pszichiátriai Társaság kongresszusán ahol Zsédel Krisztina pszichológus, az Addiktológiai Kutató Intézet munkatársa egy tragikus szerelem történetét mutatta be
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen