Izgalmas, új, alig kutatott terület volt az allergológia és az immunológia, amikor Nékám Kristóf professzor elkezdett foglalkozni vele a Semmelweis Egyetem II-es belklinikáján. Mára a helyzet alapvetően megváltozott, többek között az ő munkájának köszönhetően is: évtizedek munkájával sikerült elérnie, hogy nagyobb figyelmet kapjon a gyerekkori és az ételallergia.
Zeneszerzés és pánikbetegség. Ez a két dolog, ami körül Gábor S. Pál élete forgott. Szokatlan párosítás: a hetvenes évek híres slágergyárosa egyben a pánikbetegség legnagyobb magyar szakértője. Sok betege csodatévőnek tartja, ő azonban úgy jellemzi magát: „Mindig különálló voltam, sok ellenséget szereztem.”
Ostoros Gyula, a Magyar Tüdőgyógyász Társaság elnöke, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet osztályvezető főorvosa szerint szükségszerű, hogy a koronavírus járvány elmúltával szemléletváltás következzen be.
Skatulyák nélkül. Ez volt a címe az MPT januári vándorgyűlésén-tehát még a járvány kirobbanása előtt- megrendezett, pszichiáter életutakat bemutató kerekasztalnak.
A Várkertbazár stílusosan felújított épületegyüttese mellett húzódik meg Semmelweis Ignác szülőháza és a benne található róla elnevezett Orvostörténeti Múzeum. Belépve az ajtón hangulatos belső udvar fogadja a látogatót a névadó szobrával és a neves orvos feltaláló végső nyughelyével. Az orvostörténeti múzeum látványos tárolói dokumentumai és tárgyi emlékei mellett a kor hangulatát idézi a dolgozószoba, Semmelweis személyes tárgyaival. A történelmi múltba áthajló környezetben beszélgetünk Szabó Katalin főmuzeológussal kiállításokról, tervekről és a szakma szépségéről.
Az unokák mellett az Orvosi Hetilap szerkesztése és a Maternity Klinikán végzett szakmai munka aranyozza be Papp Zoltán életét, aki korábban 17 évig a Baross utcai Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója volt. Ma a Semmelweis Egyetem professor emeritusa, ma is a tankönyvéből tanulnak az orvostanhallgatók és a szakorvosjelöltek.
Tavaly nyolcadszor nyilváníthatták ki véleményüket a páciensek az interneten keresztül arról, hogy kié legyen a Kárpát-medence legjobb háziorvosi praxisa határon innen és túl.
Freund Tamás Széchenyi- Bolyai- és Brain-díjas neurobiológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, akivel arról beszélgettünk, hogy az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa hogyan éli meg a muzsikálás örömét, és mit gondol az anyagon túli dimenziókról, ahol én-tudatunk az élet értelmét keresi.
Trauma és vágyteljesülés volt a címe a Gerevich József vezette szekciónak a Magyar Pszichiátriai Társaság kongresszusán ahol Zsédel Krisztina pszichológus, az Addiktológiai Kutató Intézet munkatársa egy tragikus szerelem történetét mutatta be
Ávéd János mindszenti háziorvost 2017-ben a dobogó első helyére szavazták betegei- több mint 25 000 vokssal- „ Az év praxisa a Kárpát- medencében” pályázaton.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen