„Boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet mindenkinek!” - így szól az Elhízás Világnapjának idei üzenete. Igen, ez ránk férne minden szempontból, de maradjunk szigorúan az elhízásnál és a túlsúlynál. Mit tehetünk az elhízás ellen Magyarországon? Erről beszélgetünk a közelmúltbeli Elhízás Világnap apropóján Dr. Halmy Eszterrel a MET elnökével, Dr. Rurik Imre professzorral, és Pettkó Judittal a Túlsúllyal Élők Társasságának elnökével. Judit a a saját bőrén is tapasztalja a bánásmódot, azt, hogy miként kezelik őket a többiek. Azt is elmondja, érezte-e valaha, hogy bántják a túlsúlya miatt.
Hitvallásuk a páciensek érdekvédelme és segítése. Erről beszélgetünk az alapítókkal: Korom Judittal és Oriold Károllyal a stúdióban, Bodnár Ágnessel pedig telefonon. Ági betegjogi szakértőként elmeséli egyik legfurább esetét, miközben hangsúlyozza, hogy a hazai egészségügyben az emberközpontú , humánus, betegközpontú, az emberi méltóságot tiszteletben tartó ellátás lenne a legfontosabb.
Közeledik a nőnap. De mindig ilyen cuki virágos, bonbonos ünnep volt ? És ha van nőnap nem kellene nemzetközi férfinap is?
Ma Magyarországon csaknem 7-8 ezer ritka betegség ismert, ezek körülbelül 700-800 ezer embert érintenek. A magas számok tükrében nem meglepő, hogy a ritka betegségeknek is van világnapja, idén február 26-án tartják.
Beszélgetésünk apropója egy színdarab, amelyben egy többszörös személyiségű nőt rak össze a pszichiáter. Mennyire gyakori ez a személyiségzavar, mi válthatja ki?
Emlékeznek még a cseh sorozatra? Ez most egy másik kórház Budapest szélén: a Bethesda, amelynek remek nővérei és orvosai vannak, ráadásul itt az Égéssérült Gyermekeket Gyógyító Országos Központ is.
Egy receptverseny apropóján erről beszélgetünk Dr. Halmy Eszterrel a Magyar Elhízástudományi Társaság elnökével Skype segítségével, a stúdióban Kis-Balázs Attilával a Jobb Világért mozgalom alapítójával, Paor Lillával a hatoscsatorna főszerkesztőjével, és telefonon Dr. Csicsor János vegyészmérnökkel.
A Jobb Világ mozgalom megálmodója, és alapítója sok mindenen szeretne változtatni azért, hogy tényleg egy jobb világban élhessünk.
Dr. Karsai József molekuláris biológust megcincálták a különböző betegségek, ezért fejlesztette ki étrendkiegészítőjét, melynek technológiája világszerte egyedülálló.
A fermentálásnak tudományos alapja van, a legújabb kutatások igazolják a hosszú életben a bélflóra szerepét, ráadásul az immunrendszerünk legnagyobb része éppen itt található.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen