Ha egy egyszerű ősi módszer népszerűvé válhatott egy dán étteremben, miért ne válhatna divattá a magyar konyhákban is? Ugyanis a három Michelin csillagos koppenhágai Noma étterem - négyszer is elnyerte már a világ legjobb étterme címet- séfjének fermentálásról írott könyve a közelmúltban az év szakácskönyve volt Dániában.
Egy kisvárosnyi, 46200 ember halt meg Magyarországon a Covid járvány következtében. Hogy ez sok vagy kevés? A gyászolóknak egy szeretett családtag távozása is sok. Éppen neki, nekünk- hiszen Rita is, én is elveszítettem olyan közeli hozzátartozót, akinek a távozása felfoghatatlan- tartozunk azzal , hogy beszélünk róla, hogy a jövőben minél kevesebb embernek kelljen átélnie a fájdalmat és a küzdelmet.
„Üzenem a háznak, mely fölnevelt: - ha egyenlővé teszik is a földdel, nemzedékek őrváltásain jönnek majd újra boldog építők és kiássák a fundamentumot s az erkölcs ősi, hófehér kövére emelnek falat, tetőt, templomot.”
„Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét” – halljuk a reklámok végén. Megvesszük a gyógyszert, a mellékhatások listáját talán még el is olvassuk a tájékoztató papíron, de nem igazán törődünk vele.
Amit elhiszünk magunkról, az legtöbbször valóra is válik. Ez nem varázslat, egyszerűen így működik az elme, a gondolat teremtő ereje. A mai műsorban megismerkedhetnek 3 paradigmaváltó emberrel. Dr. Darnói Tibor a holisztikus orvoslás képviselője, Sebestyén Szilvia a makrobiotika oktatója, Bulla Bianka pedig a Légy egész! képzésrendszer alapítója.
Tudjuk, hogy Amerikából jött, tudjuk, hogy a helyi őslakos indiánok használták először. A dohány szára jó tüzelőanyagként szolgált, a füstje meg a mocsaras vidékeken védte őket a moszkitók ellen. Kolumbusz Kristóf nemcsak Amerikát fedezte fel, hanem a dohányzás szokását is megismertette a világgal. A WHO az idei Dohányzásmentes Világnapon, azaz alig néhány napja- május 31-én- arra hívta fel a figyelmet, hogy a dohányzás sokféle módon veszélyezteti a környezetünket.
Müller Ildikó a Fermentált zöldségek, italok, a funkcionális táplálkozási szakértője. Hogy mit érdemes kipróbálni nézőinknek a mai beszélgetés után? Például az immunerősítő házi savanyúságokat, vagyis főszerepben a jó fiúk, vagyis bélflóránk jótékony baktériumai!
Mi az a fermentálás?
Az vagy, amit megeszel! Érdemes kicsavarni a mondást, hogy az vagy amit felveszel? Ha ez nem is teljesen igaz, sokat elárul személyiségünkről az öltözékünk. A ruhánk színe arról is árulkodik, hogy milyen hangulatunk van, hiszen olyan szín után nyúlunk, amiben jól érezzük magunkat az adott napon.
„Boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet mindenkinek!” - így szól az Elhízás Világnapjának idei üzenete. Igen, ez ránk férne minden szempontból, de maradjunk szigorúan az elhízásnál és a túlsúlynál. Mit tehetünk az elhízás ellen Magyarországon? Erről beszélgetünk a közelmúltbeli Elhízás Világnap apropóján Dr. Halmy Eszterrel a MET elnökével, Dr. Rurik Imre professzorral, és Pettkó Judittal a Túlsúllyal Élők Társasságának elnökével. Judit a a saját bőrén is tapasztalja a bánásmódot, azt, hogy miként kezelik őket a többiek. Azt is elmondja, érezte-e valaha, hogy bántják a túlsúlya miatt.
Hitvallásuk a páciensek érdekvédelme és segítése. Erről beszélgetünk az alapítókkal: Korom Judittal és Oriold Károllyal a stúdióban, Bodnár Ágnessel pedig telefonon. Ági betegjogi szakértőként elmeséli egyik legfurább esetét, miközben hangsúlyozza, hogy a hazai egészségügyben az emberközpontú , humánus, betegközpontú, az emberi méltóságot tiszteletben tartó ellátás lenne a legfontosabb.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen