Filmek

Paradigmaváltók!

Amit elhiszünk magunkról, az legtöbbször valóra is válik. Ez nem varázslat, egyszerűen így működik az elme, a gondolat teremtő ereje. A mai műsorban megismerkedhetnek 3 paradigmaváltó emberrel. Dr. Darnói Tibor a holisztikus orvoslás képviselője, Sebestyén Szilvia a makrobiotika oktatója, Bulla Bianka pedig a Légy egész! képzésrendszer alapítója.

Érdemes-e dohányozni?

Tudjuk, hogy Amerikából jött, tudjuk, hogy a helyi őslakos indiánok használták először. A dohány szára jó tüzelőanyagként szolgált, a füstje meg a mocsaras vidékeken védte őket a moszkitók ellen. Kolumbusz Kristóf nemcsak Amerikát fedezte fel, hanem a dohányzás szokását is megismertette a világgal. A WHO az idei Dohányzásmentes Világnapon, azaz alig néhány napja- május 31-én- arra hívta fel a figyelmet, hogy a dohányzás sokféle módon veszélyezteti a környezetünket.

Tanulj meg fermentálni!

Müller Ildikó a Fermentált zöldségek, italok, a funkcionális táplálkozási szakértője. Hogy mit érdemes kipróbálni nézőinknek a mai beszélgetés után? Például az immunerősítő házi savanyúságokat, vagyis főszerepben a jó fiúk, vagyis bélflóránk jótékony baktériumai!
Mi az a fermentálás?

Milyen színű ruhát viseljünk?

Az vagy, amit megeszel! Érdemes kicsavarni a mondást, hogy az vagy amit felveszel? Ha ez nem is teljesen igaz, sokat elárul személyiségünkről az öltözékünk. A ruhánk színe arról is árulkodik, hogy milyen hangulatunk van, hiszen olyan szín után nyúlunk, amiben jól érezzük magunkat az adott napon.

Mit tehetünk az elhízás ellen?

„Boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet mindenkinek!” - így szól az Elhízás Világnapjának idei üzenete. Igen, ez ránk férne minden szempontból, de maradjunk szigorúan az elhízásnál és a túlsúlynál. Mit tehetünk az elhízás ellen Magyarországon? Erről beszélgetünk a közelmúltbeli Elhízás Világnap apropóján Dr. Halmy Eszterrel a MET elnökével, Dr. Rurik Imre professzorral, és Pettkó Judittal a Túlsúllyal Élők Társasságának elnökével. Judit a a saját bőrén is tapasztalja a bánásmódot, azt, hogy miként kezelik őket a többiek. Azt is elmondja, érezte-e valaha, hogy bántják a túlsúlya miatt.

Megalakult a Magyar Páciensek Kamarája

Hitvallásuk a páciensek érdekvédelme és segítése. Erről beszélgetünk az alapítókkal: Korom Judittal és Oriold Károllyal a stúdióban, Bodnár Ágnessel pedig telefonon. Ági betegjogi szakértőként elmeséli egyik legfurább esetét, miközben hangsúlyozza, hogy a hazai egészségügyben az emberközpontú , humánus, betegközpontú, az emberi méltóságot tiszteletben tartó ellátás lenne a legfontosabb.

Nőnap és férfinap...

Közeledik a nőnap. De mindig ilyen cuki virágos, bonbonos ünnep volt ? És ha van nőnap nem kellene nemzetközi férfinap is?

Ritka betegségek!

Ma Magyarországon csaknem 7-8 ezer ritka betegség ismert, ezek körülbelül 700-800 ezer embert érintenek. A magas számok tükrében nem meglepő, hogy a ritka betegségeknek is van világnapja, idén február 26-án tartják.

Többszörös személyiség?

Beszélgetésünk apropója egy színdarab, amelyben egy többszörös személyiségű nőt rak össze a pszichiáter. Mennyire gyakori ez a személyiségzavar, mi válthatja ki?

Kórház a város szélén…

Emlékeznek még a cseh sorozatra? Ez most egy másik kórház Budapest szélén: a Bethesda, amelynek remek nővérei és orvosai vannak, ráadásul itt az Égéssérült Gyermekeket Gyógyító Országos Központ is.