Január elején még azt hittük , hogy a járvány csak Kína problémája lesz. Alig telt el három hónap, és szinte az egész világot behálózta a vírus. Kivételek persze vannak!
A BBC megtalálta, hogy a Johns Hopkins egyetem összesítésében 18 ország nem szerepel, azaz onnan nem jelentettek még igazolt megbetegedést. Más kérdés, hogy lehet és van is közöttük olyan, ahol nem hozták nyilvánosságra az adatokat.
Nem adatokról, fertőzési gócpontokról, a járvány terjedésének sebességéről beszélgetünk, sokkal inkább arról, hogy muszáj-e félnünk a koronavírustól?
A zsigeri válasz az, hogy igen, a kicsit tudatosabb, meg az, hogy nem. Hiszen rengeteg tudás áll rendelkezésünkre, amit használhatunk a járvány megelőzésére, és akkor is ha baj van.
Skatulyák nélkül. Ez volt a címe az MPT januári vándorgyűlésén-tehát még a járvány kirobbanása előtt- megrendezett, pszichiáter életutakat bemutató kerekasztalnak.
Láttam a Facebookon egy anyukát, aki miközben egy zseniális monológot mondott arról, hogy mennyire szereti a családját, a férjét és a gyerekeit, papírlapokra írva azt mutogatta, hogy” nem bírom tovább, elegem van belőlük, segítsetek!
A járvány prognózisát illetően kölcsönzöm egyik belgyógyász ismerősöm álláspontját, aki az amerikai epidemiológiai statisztikai modellre hivatkozik, amit a Gates Alapítvány által létrehozott IHME Intézet tett közzé.
Ugyanabból még többet???
Avagy ne félj, ne szorongj, mert ártasz az immunrendszerednek!
Dr. Frederic Luskin, a Stanford Egyetem professzorának kutatásai alapján:
• egy ember „fejében” naponta 60.000 gondolat hömpölyög
• e gondolatok több mint kétharmada (!!) kellemetlen érzéseket ébreszt bennünk
• a gondolataink 90%-ban megegyeznek azokkal a gondolatokkal, amiket tegnap gondoltunk... és tegnapelőtt... és azelőtt...
Meditálj, ülj a szobabiciklire és tekerj, beszélgess végre a gyerekeddel, a pároddal, telefonálj hosszan és jóízűen, ügy, hogy nem kell rohanni sehová, és nem kell nézned az órát, vedd le a „majd egyszer elolvasom „ könyveidet a polcról, töltsd le a „majd egyszer megnézem” filmeket a számítógépedre, kuckózz be és olvass, és nézd : mert most van a majd egyszer.
Süss, főzz, kísérletezz!
Aztán küldj be egy receptet receptversenyünkre, ahogyan Mészáros Tünde tette Orosházáról.
Halas-toros káposzta (harcsatoros)
Hozzávalók:
60 dkg filézett afrikai harcsa
2-3 fej hagyma
„Nagyon jó, hogy rátaláltam erre a weboldalra, észre se vettem, de majdnem egy teljes napom ment el azzal, hogy a zöld pöttyökre kattintottam…Tudd meg, miért, te is imádni fogod!
Az országban egyetlen olyan hely létezik, ahol a mentálisan beteg édesanyák csecsemőjük mellett gyógyulhatnak. Bő 10 éve az ilyen esetekben magától értetődő volt, hogy az anya pszichiátriai beteg, a kicsit el kell tőle venni.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen