Mi minden van a húsokban, felvágottakban- aminek nem kellene bennük lennie- és lehet-e egyáltalán nagyüzemi technológiával egészséges húskészítményeket előállítani? Erre is válaszol Siklován Attila - húsfeldolgozó üzemet irányít Battonyán- és Dr. Karsai József molekuláris biológus.
"Úristen, ez tényleg működik" - ezt a mondatot sokszor hallottam már és minden alkalommal lelkesít engem is! Amikor valaki kimerülten vagy idegesen érkezik hozzánk, ez látszik is az Egészség-mérés eredményein. Amikor 1-2 órával később újra elvégzünk egy mérést úgy, hogy az -illető közben egy frissen tanult gyakorlatot végez, én már előre mosolygok.
Dr. Karsai József molekuláris biológus mondhatnám milliméterekre volt a túlparttól, így az Egészség-tér augusztusi adásában szinte hihetetlen gyógyulásáról beszélgettünk. Csöppet sem vagyok fellengzős, sőt nem is túlzok, amikor a hihetetlen jelzőt használom, ugyanis meggyógyult a hasnyálmirigyrákból. Miközben az édesapja és a bátyja is ebben halt meg, tehát az ő genetikájába is kódolva volt.
Hevesi Kriszta végzettségei szerint közgazdász, újságíró, pszichológus és pszichológia tanár, sport-, szexuál-, és egészségfejlesztő szakpszichológus. Bár évtizedek óta szolgálja az élet egyik legszebb területét, a párkapcsolatokat, a parafiliák internetes fotói rajta is kifogtak. Most arról is beszél, hogyan változtatta meg a világjárvány a szexuális együttléteket.
"Ha valaki szeret egy virágot, amely csak egyetlen példányban létezik a csillagmilliókon: ez épp elég neki, hogy boldog legyen, ha a csillagokra pillant."
Saint Exuperry
Oravetz Dániel és Kulcsár Teodóra kilenc éve házasok. Együtt írták a 'Mentőöv’ című önsegítő könyvet, és a 'Nem vagyok bolond csak szkizofrén’ című regényt. Ma, amikor egy depressziós is úgy érzi, hogy stigmatizált és inkább eltitkolja a baját, ők úgy döntöttek, hogy nyíltan beszélnek Dani betegségéről, és arról, hogy mi mindent kell megélniük általa.
A Magyar Pszichiátriai Társaság Oláh Gusztáv életműdíját idén Simon Lajos, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának egyetemi docense vehette át a vándorgyűlés díjátadó ünnepségén.
A Facebookon találtam az alábbi levelet, a szerző Piczkó Katalin pszichiáter, tréner.
„Szeretnénk egy „alternatív” anyák, illetve „szülők napját” tartani, amelyen magunk között ünnepelnénk - egymást. Mindenki a másikat, a másikban azt, ami felemelő, erőt adó, csodálatra méltó. Azt, amit a másikban könnyebb észrevenni és értékelni, azt, amit magunkban is napról napra fel kell, kellene fedeznünk.
Jó a cím? Tényleg nem a nők a védtelenek? A férfitest működéséről, a férfiak lelkéről, értékrendjéről beszélgetünk Dr. Erdei Edit urológus- andrológussal, Bedő Imrével, a Férfi klub megalapítójával , Skype-on keresztül pedig Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázóval.
Hegmesék. Ez a beszélgetés címe, hiszen hazánkban a babák 40 százaléka császármetszéssel látja meg a napvilágot. Intim és érzékeny téma a műtéti úton történő születés, nyilván másképpen látja az anyuka, a szülész-nőgyógyász, a szülésznő, a gyógytornász, a perinatális szaktanácsadó. Jöjjön tehát egy tabukkal övezett téma a laikusok és szakemberek számára.
Daganatos , leukémiás gyerekekről, szüleikről, illetve szülő-gyerek és orvos közös küzdelméről beszélgetünk Dr. Benyó Gábor gyermekonkológussal, a Tábitha Gyermekhospice Ház orvosigazgatójával, Borszékiné dr. Cserháti Erikával, az Érintettek Egyesület elnökével és Bumberák Maja mesemondóval.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen