Müller Ildikó a Fermentált zöldségek, italok, a funkcionális táplálkozási szakértője. Hogy mit érdemes kipróbálni nézőinknek a mai beszélgetés után? Például az immunerősítő házi savanyúságokat, vagyis főszerepben a jó fiúk, vagyis bélflóránk jótékony baktériumai!
Mi az a fermentálás?
Az vagy, amit megeszel! Érdemes kicsavarni a mondást, hogy az vagy amit felveszel? Ha ez nem is teljesen igaz, sokat elárul személyiségünkről az öltözékünk. A ruhánk színe arról is árulkodik, hogy milyen hangulatunk van, hiszen olyan szín után nyúlunk, amiben jól érezzük magunkat az adott napon.
A visszaemlékezéseket csokorba gyűjtő kötet nem orvostörténeti munka. Sokkal inkább 22 ember szubjektív visszaemlékezésének, a lipóti atmoszféra olykor szépirodalmi alkotásokba illő felidézésének gyűjteménye. 22 volt munkatárs emlékezik vissza a Lipótmezőn folytatott munkájára, vall az intézethez kötődő saját pályáját befolyásoló benyomásokról a Nagy Zoltán szerkesztésében megjelenő könyvben.
A nyertes díja egy wellness hétvége, de étrend kiegészítők, fermentáló üvegek, szakajtók és más egyéb praktikus tárgyak is gazdára várnak!
Még egy hónapig várjuk a hazai és a határon túli recepteket is! Május 25-én ér véget a „ Fermentált ételekkel a hosszú életért ! pályázat. A nyerteseket fermentáló üvegek, szakajtók, étrend-kiegészítők, továbbá wellness hétvége várja!
Bármennyire is figyelünk, néha előfordul, hogy megpuhul a nagy szeretettel erjesztett fermentált savanyúságunk. Ennek több oka is lehet. A legtöbb esetben az alapanyag nem volt megfelelő frissességű, vagy az élesztőgombák nem szelektálódtak ki az erjedés elején.
Így jártam én is, amikor életem első, és nagyon jól sikerült fermentált
Az étel alapja a házilag készült fermentált savanyú káposzta. A bolti változatok nem megfelelőek, mert szinte biztos, hogy tartósítószert tartalmaznak.
„Boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet mindenkinek!” - így szól az Elhízás Világnapjának idei üzenete. Igen, ez ránk férne minden szempontból, de maradjunk szigorúan az elhízásnál és a túlsúlynál. Mit tehetünk az elhízás ellen Magyarországon? Erről beszélgetünk a közelmúltbeli Elhízás Világnap apropóján Dr. Halmy Eszterrel a MET elnökével, Dr. Rurik Imre professzorral, és Pettkó Judittal a Túlsúllyal Élők Társasságának elnökével. Judit a a saját bőrén is tapasztalja a bánásmódot, azt, hogy miként kezelik őket a többiek. Azt is elmondja, érezte-e valaha, hogy bántják a túlsúlya miatt.
Hitvallásuk a páciensek érdekvédelme és segítése. Erről beszélgetünk az alapítókkal: Korom Judittal és Oriold Károllyal a stúdióban, Bodnár Ágnessel pedig telefonon. Ági betegjogi szakértőként elmeséli egyik legfurább esetét, miközben hangsúlyozza, hogy a hazai egészségügyben az emberközpontú , humánus, betegközpontú, az emberi méltóságot tiszteletben tartó ellátás lenne a legfontosabb.
“Pszichiáter, neurológus, pszichológus, pszichoanalitikus, kandidátus, címzetes főiskolai tanár, a Pest Megyei Pszichiátriai Gondozó Intézet nyugalmazott vezető főorvosa. 14 könyve, 150 közleménye jelent meg magyarul és idegen nyelveken. Több mint hatvan éve foglalkozik a képi világ pszichopatológiájával és az általa kialakított dinamikus rajzvizsgálattal.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen