Milyen színű ruhát viseljünk?

Az vagy, amit megeszel! Érdemes kicsavarni a mondást, hogy az vagy amit felveszel? Ha ez nem is teljesen igaz, sokat elárul személyiségünkről az öltözékünk. A ruhánk színe arról is árulkodik, hogy milyen hangulatunk van, hiszen olyan szín után nyúlunk, amiben jól érezzük magunkat az adott napon.

A Lipótmező utolsó évei

A visszaemlékezéseket csokorba gyűjtő kötet nem orvostörténeti munka. Sokkal inkább 22 ember szubjektív visszaemlékezésének, a lipóti atmoszféra olykor szépirodalmi alkotásokba illő felidézésének gyűjteménye. 22 volt munkatárs emlékezik vissza a Lipótmezőn folytatott munkájára, vall az intézethez kötődő saját pályáját befolyásoló benyomásokról a Nagy Zoltán szerkesztésében megjelenő könyvben.

máj
10
2022

Még két hétig tart a receptverseny, várjuk az Ön receptjét is!

A nyertes díja egy wellness hétvége, de étrend kiegészítők, fermentáló üvegek, szakajtók és más egyéb praktikus tárgyak is gazdára várnak!

Május 25-ig tart a receptverseny!

Még egy hónapig várjuk a hazai és a határon túli recepteket is! Május 25-én ér véget a „ Fermentált ételekkel a hosszú életért ! pályázat. A nyerteseket fermentáló üvegek, szakajtók, étrend-kiegészítők, továbbá wellness hétvége várja!

Kovászosuborkás rizs chips

Bármennyire is figyelünk, néha előfordul, hogy megpuhul a nagy szeretettel erjesztett fermentált savanyúságunk. Ennek több oka is lehet. A legtöbb esetben az alapanyag nem volt megfelelő frissességű, vagy az élesztőgombák nem szelektálódtak ki az erjedés elején.
Így jártam én is, amikor életem első, és nagyon jól sikerült fermentált

Köleses-húsgombócos káposzta

Az étel alapja a házilag készült fermentált savanyú káposzta. A bolti változatok nem megfelelőek, mert szinte biztos, hogy tartósítószert tartalmaznak.

Mit tehetünk az elhízás ellen?

„Boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet mindenkinek!” - így szól az Elhízás Világnapjának idei üzenete. Igen, ez ránk férne minden szempontból, de maradjunk szigorúan az elhízásnál és a túlsúlynál. Mit tehetünk az elhízás ellen Magyarországon? Erről beszélgetünk a közelmúltbeli Elhízás Világnap apropóján Dr. Halmy Eszterrel a MET elnökével, Dr. Rurik Imre professzorral, és Pettkó Judittal a Túlsúllyal Élők Társasságának elnökével. Judit a a saját bőrén is tapasztalja a bánásmódot, azt, hogy miként kezelik őket a többiek. Azt is elmondja, érezte-e valaha, hogy bántják a túlsúlya miatt.

Megalakult a Magyar Páciensek Kamarája

Hitvallásuk a páciensek érdekvédelme és segítése. Erről beszélgetünk az alapítókkal: Korom Judittal és Oriold Károllyal a stúdióban, Bodnár Ágnessel pedig telefonon. Ági betegjogi szakértőként elmeséli egyik legfurább esetét, miközben hangsúlyozza, hogy a hazai egészségügyben az emberközpontú , humánus, betegközpontú, az emberi méltóságot tiszteletben tartó ellátás lenne a legfontosabb.

ápr
27
2022

100 év kincsei...

“Pszichiáter, neurológus, pszichológus, pszichoanalitikus, kandidátus, címzetes főiskolai tanár, a Pest Megyei Pszichiátriai Gondozó Intézet nyugalmazott vezető főorvosa. 14 könyve, 150 közleménye jelent meg magyarul és idegen nyelveken. Több mint hatvan éve foglalkozik a képi világ pszichopatológiájával és az általa kialakított dinamikus rajzvizsgálattal.

ápr
27
2022

A műalkotások rosszullétet okozhatnak?

Hogyan hat a művészet a trauma feldolgozására? A szimpózium levezető elnöke Gerevich József volt a Magyar Pszichiátriai Társaság tavalyi vándorgyűlésén. A festmények látványához kapcsolódó rosszullétekről 1989-ben először Graziella Magherini olasz pszichiáter számolt be, aki élete nagy részét Olaszországban töltő és az olasz kultúráért rajongó francia író- Marie-Henri Beyle, vagyis írói álnevén Stendhal- emlékére nevezte el a tünetegyüttest Stendhal-szindrómának.

Partnereink