Három izgalmas és tehetséges művésszel ismerkedhetnek meg nézőink, akik beavatják önöket hivatásuk kulisszatitkaiba. Beöthy Hajnalka Győrből, Szászné Hajdú Katalin a Somogy megyei Várdáról, és Kocsis Zsuzsanna Bonassolából, Olaszországból érkezett a stúdióba.
Mi minden van a húsokban, felvágottakban- aminek nem kellene bennük lennie- és lehet-e egyáltalán nagyüzemi technológiával egészséges húskészítményeket előállítani? Erre is válaszol Siklován Attila - húsfeldolgozó üzemet irányít Battonyán- és Dr. Karsai József molekuláris biológus.
Dr. Karsai József molekuláris biológus mondhatnám milliméterekre volt a túlparttól, így az Egészség-tér augusztusi adásában szinte hihetetlen gyógyulásáról beszélgettünk. Csöppet sem vagyok fellengzős, sőt nem is túlzok, amikor a hihetetlen jelzőt használom, ugyanis meggyógyult a hasnyálmirigyrákból. Miközben az édesapja és a bátyja is ebben halt meg, tehát az ő genetikájába is kódolva volt.
A Facebookon találtam az alábbi levelet, a szerző Piczkó Katalin pszichiáter, tréner.
„Szeretnénk egy „alternatív” anyák, illetve „szülők napját” tartani, amelyen magunk között ünnepelnénk - egymást. Mindenki a másikat, a másikban azt, ami felemelő, erőt adó, csodálatra méltó. Azt, amit a másikban könnyebb észrevenni és értékelni, azt, amit magunkban is napról napra fel kell, kellene fedeznünk.
Jó a cím? Tényleg nem a nők a védtelenek? A férfitest működéséről, a férfiak lelkéről, értékrendjéről beszélgetünk Dr. Erdei Edit urológus- andrológussal, Bedő Imrével, a Férfi klub megalapítójával , Skype-on keresztül pedig Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázóval.
Hegmesék. Ez a beszélgetés címe, hiszen hazánkban a babák 40 százaléka császármetszéssel látja meg a napvilágot. Intim és érzékeny téma a műtéti úton történő születés, nyilván másképpen látja az anyuka, a szülész-nőgyógyász, a szülésznő, a gyógytornász, a perinatális szaktanácsadó. Jöjjön tehát egy tabukkal övezett téma a laikusok és szakemberek számára.
Daganatos , leukémiás gyerekekről, szüleikről, illetve szülő-gyerek és orvos közös küzdelméről beszélgetünk Dr. Benyó Gábor gyermekonkológussal, a Tábitha Gyermekhospice Ház orvosigazgatójával, Borszékiné dr. Cserháti Erikával, az Érintettek Egyesület elnökével és Bumberák Maja mesemondóval.
Hogyan működik az elmélet a gyakorlatban? Erről beszél Dr. Csicsor János vegyészmérnök és Cseh Terézia újságíró az Egészség-tér júniusi adásában.
A mentális zavarral élőket sújtó megbélyegzésről szóló tanulmányokkal Dunát lehetne rekeszteni, hiszen jelen van egyéni és társadalmi szinten is.
A reklámokban, a kifutón a vékony nő az ideál, pedig a legtöbben nem a nádszálvékony kategóriába tartozunk, és a történelem során nem is volt ez mindig szépségideál. Tessenek a Wilendorfi Vénuszra, vagy éppen Rubens reneszánsz- plus size méretű- nőalakjaira gondolni.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen