A Várkertbazár stílusosan felújított épületegyüttese mellett húzódik meg Semmelweis Ignác szülőháza és a benne található róla elnevezett Orvostörténeti Múzeum. Belépve az ajtón hangulatos belső udvar fogadja a látogatót a névadó szobrával és a neves orvos feltaláló végső nyughelyével. Az orvostörténeti múzeum látványos tárolói dokumentumai és tárgyi emlékei mellett a kor hangulatát idézi a dolgozószoba, Semmelweis személyes tárgyaival. A történelmi múltba áthajló környezetben beszélgetünk Szabó Katalin főmuzeológussal kiállításokról, tervekről és a szakma szépségéről.
Dr. Kapócs Gábor neurológus 5 évig vezette a Szentgotthárdi Intézetet. Szentgotthárdra azzal a céllal érkezett, hogy meghonosítsa az intézetben a legkorszerűbb tudományos eredményeket , ugyanis a pszichiátriai betegek állapotán nem kizárólag csak gyógyszeres terápiával, hanem alkotómunkával, művészetterápiával (zenével, tánccal, festéssel), kétkezi (kertészeti és más kreatív) tevékenységgel, is lehet javítani.
Az unokák mellett az Orvosi Hetilap szerkesztése és a Maternity Klinikán végzett szakmai munka aranyozza be Papp Zoltán életét, aki korábban 17 évig a Baross utcai Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója volt. Ma a Semmelweis Egyetem professor emeritusa, ma is a tankönyvéből tanulnak az orvostanhallgatók és a szakorvosjelöltek.
Európa-szerte Magyarországon végzik a legtöbb érszűkület miatti végtag-amputációt, ami egészségtudatos életmóddal elkerülhető lenne – derült ki a Kor Kontroll Társaság és a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI) középiskolások részvételével megrendezett közös egészségnapján az esztendő végén.
Az érelmeszesedés olyan folyamat, amelyet az egészségtelen életmód felgyorsíthat – hangsúlyozta dr. Galambos Barnabás érsebész főorvos. Magyarországon 100 ezer lakosra 42 végtag-amputáció jut, évente 8 ezer ember lábát vágják le.
Feketén- fehéren a Hatoscsatornán
Elhízásról, társbetegségekről, valamint a Kor Kontroll Társaság és a Magyar Elhízástudományi Társaság közös receptversenyének eredményeiről szólt a Feketén-fehéren november végén.
A GOKI kardiológus főorvosa hangsúlyozta, hogy az egészségnapon elhangzó információk megszívlelésével és tovább adásával a fiatalok esélyt kaphatnak a hosszú, egészséges életre, és a hazai rossz egészségi mutatók is javulhatnak.
„A legrosszabb saját láb is többet ér a legjobb műlábnál!” – fogalmazott Dr. Halmos Tamás diabetológus professzor. Mint elmondta, a diabétesz kiváltó tényezője a lábak súlyos betegségének, a nem gyógyuló sebesedéssel, fekélyesedéssel járó ún. diabéteszes láb szindrómának, aminek a végső kimenetele a végtag-amputáció.
„Zéró toleranciát hirdetünk a dohányzás ellen” – szögezte le Dr. Kovács Gábor, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgatója. Magyarországon évente mintegy húszezer ember halála írható a dohányzás számlájára.
A belgyógyász, hypertonológus szakorvos a Magyar Hypertonia Társaság vezetőségi tagja a rendszeres vérnyomásmérés fontosságáról szólva felhívta a figyelmet: a normális vérnyomás felső határánál – 140/90 Hgmm értéknél – magasabb vérnyomás többszöri előfordulása esetén feltétlenül javasolt a háziorvos felkeresése.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen