Ide írhat bármit. Kérdezhet orvosainktól, érdeklődhet programjainkról, művészeink, tudósaink hétköznapjairól, elmondhatja mi tetszik, és mi nem. Dohoghat, panaszkodhat, megoszthatja velünk örömét és bánatát. Elolvassuk, ha tudunk segítünk, ha nem, mosolygunk, vagy Önnel együtt grimaszolunk egyet.
Üdvözlöm!
május 10-i adásban hallottam a hugysavszintről, sajnos későn kapcsolódtam be a műsorba. 59 éves vagyok, magas a koleszterinem és a vérszirszintem, bár most gyógyszerrel egyenesben vagyok. a vérnyomásom még normákis, de a pajzsmirigyem alul működik. /Hypothyreosis/ Emelett még csontritkulásom is van. Kell e figyelnem a hugysavszintet? és az mit mutat illetve mit jelez. A labor eredményről honnan állapítom meg a helyes eredményt? Sajnos, hogy nem az orvosok figyelnek fel a bajainkra, hanem nekünk kell észrevenni illetve figyelgetni az eredményeket. Várom válaszukat. Tisztelettel Katalin
A válasz: igen. Akinél magas a koelszterin vagy a vércukor ott mindenképpen érdemes húgysav szintet megnézni Nőknél a normális érték felső határa 350-370 umol/l
Dr.Kékes Ede
Üdvözlöm!
Érdeklődnék,hogy a laboreredményen milyen rövidítéssel szerepel a húgysav szint?
Köszönöm válaszukat.
Könnyen megtalálhatja, mert a laborpapiron mindig húgysav elnevezés szerepel.
T.Doktorok!
Problémám igen hosszú történetü.22 éves lány vagyok.2006-ban kezdődött minden.Nagyon rosszúl kezdtem érezni magamat,de a vizsgálatok amiket csináltak nem mutattak semmit.Egyszer pedig a munkahelyemen ért egy iszonyú rosszullét és mint később kiderült pánikrohamom volt.Később november környékén egy MRI vizsgálat során derült ki mikroadenomám van,az MRI vizsgálat nagyon megrémített főleg a kontraszt anyag amikről rosszakat hallottam.Norprolacot kaptam és a pánikok mindennaposak lettek az életemben.Pszihiáter nyugtatót írt fel(frontin) amire rászoktam és depressziós lettem és kába.Állitolag a norprolac pedig felerősíthette a pszihés problémáimat,sosem voltam jó alvó,de éjszaka olyan rosszulléteket kezdtem átélni ami megrémitett.Fulladás,izzadás,magas szívverés és olyan zsibbadás a testemben hogy mindenem lezsibbadt,és mintha pillanatokra leállna a szívem,keringésem .pánikszerű mégis nyugodt tudtam maradni.Az orvosok szerint a norprolac,de ha majd abba hagyom elmúlik minden,bár állítólag ebből a betegségből nemigen lehet gyógyulni.Biorezonánciás kezelésekre kezdtem járni és a nyugtató szépen lassan eltűnt az életemből és újra kezdtem jobban lenni csak a reggeltől estig tartó szédülés és erős fáradtság kikészített.Mostanában az eredményem gyógyszer nélkül nem volt olyan rossz,a norprolacot is letehettem és májusban újabb MRI vár rám,bár most nyitott készülékben.Mostanában megint rosszul vagyok pedig a véreredményeim elég jók inkább örülnöm kéne.De reggeltől estig szédülök fáradt vagyok és sokak szerint pánikolok,néha még nyugtatót is beveszek és pharmaton vitalt Q10 et is szedek,hiába.Az éjszakai rosszullétek is néha jönnek.Júniusban kardiológiára megyek.Szerintem ingadozó a vérnyomásom is és nagyon aggaszt a problémám,az MRI vizsgálattól pedig félek,mert a múltkori mély nyomot hagyott bennem,és a kontraszt anyag?maga szerint veszélyes?ha esetleg komolyabb betegségem van a tüneteim mögött akkor sem problémás?Tudna nekem ajánlani valamit ami enyhítheti a szédülésem és fáradtságomat(vitamin,tea...)?mert már ezt így nem bírom a vizsgálat pedig soká lesz. és félek addigra komolyodik az állapotom nagyon és esetleg végzetes lesz,annyira sok embernek áll le a szíve hirtelen.Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Kérdező!
A leírt tünetek nagyon jellemzőek a pánik betegségre. Ennek lényege, hogy nem a szervi elváltozások okozzák a panaszokat, hanem az események nem megfelelő módon való interpretálása. A szomatikus betegségek esetén is nélkülözhetetlen az egyén gyógyulni akarása, úgy a pánik betegségben ez még inkább hangsúlyos. Természetesen ehhez segítségre van szüksége. A pszichoterápia az egyik legalkalmasaab módszer a pánik betegek segítésére, így ajánlom keressen fel egy pszichoterápiával foglalkozó szakembert.
Üdvözlettel:
Dr. Papp Renáta
Kedves 22 éves lány!
Talán konkrét segítségre is szüksége van, ezért figyelmébe ajánljuk az egyik pszichoterápiával foglalkozó kiváló szakembert: dr. Haraszti Lászlót, a Flóór Ferenc kórház pszichiáterét. A Kor Kontroll Társaság pszichiáter szaokorvosa szerint az ön által szedett gyógyszerek a leírtak alapján nem az ön betegségét enyhítik.
B.Király Györgyi
a KKT elnöke
Üdvözletem!
62 éves vagyok, és 30 éve sclerosis multiplexes. Valakibe belekarolva, ha lassan, nehézkesen is, még mindig járok. Két éve, egy szinte kibírhatatlan mellkasi fájdalom után, ct. vizsgálat aorta aneorizmát mutatott,(4-cm) . Természetesen, azonnal megkerestem az interneten, ahol azt olvastam, hogy ez egy "időzített bomba".Ez az információ, egy azóta állandó szorongást, sokszor pánikrohamot váltott ki. Most csak xanax-szal tudok létezni. Nemrégen, egy a sm. területén elismert főorvos azt tanácsolta, hogy szedjek Cavintont, Egy homeopátiával gyógyító orvos ismerősöm azt, hogy inkább Gingko bilobát.
Elnézést, hogy a kérdésem rövidségéhez képest kissé hosszúra sikerült az írás! A kérdésem az, hogy ezek nem tágíthatják-e a meglévő aneorizmát, és szedhetőek-e Cardilopin, és Aszpirin Protect mellett?
A válaszukat előre is köszönöm: Herendi Magdolna
Üdvözlöm önöket
Èrdeklödnék a 60-év feletti korai magömlés kezelésével kapcsolatos dolgokrol.
Köszönettel!
Tisztelt Uram!
A téma enyhénszólva sem hétköznapi.
Ön azzal jár a legjobban, ha egy andrológiai rendelést keres fel, vagy , ha a budapesti Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikájának andrológiai szekrendelésén időpontot egyeztet Dr. Szánthó Szilviával.
Telefonszámunk: 210-0330
Dr. Szűcs Miklós urológus főorvos
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen