Részletekért kattintson a címre, vagy keresse fel a www.korkontrolltarsasag.hu oldalt.
Az Alvás Világnapja- március 17- nemzetközi esemény, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az alvás fontosságára, az életminőség szempontjából. Ezen a napon a világ számos országában orvosok, kutatók, gyógyítók és civil szervezetek fognak össze, hogy bemutassák: az álmosság és a kialvatlanság egyre inkább népbetegség; megelőzésére, kezelésére sokkal több figyelmet kell fordítanunk. Radics Judit pszichiáter is hisz ebben, ahogyan a Magyar Pszichiáter Társaság magazinjában, a Lélekemelőben olvashatják.
- Rákerestem a nevére az interneten. Az első benyomás az volt, hogy a pszichiátriát rendkívül tágan értelmezi és nagyon széles skálán műveli. Mégis: gyógyítóként melyik terület áll Önhöz a legközelebb?
- Általános pszichiátriai osztályon kezdtem dolgozni, ahol mindennel kellett foglalkozni a depresszív, szorongásos és pánikzavaros esetektől kezdve az időskori szellemi hanyatláson át a szenvedélybetegségekig. Az utóbbi években az alvászavarokra helyeztem a hangsúlyt, hiszen – noha ez speciális terület– elválaszthatatlan az általános lélekgyógyászattól; összefügg a stresszel, a depresszióval, a szorongásokkal, de akár az alkoholizmussal, az időskori szellemi leépüléssel vagy akár a nagy pszichiátriai kórképekkel.
- Lehet azt mondani, hogy az alvászavar már-már népbetegség nálunk?
- Igen . Nemrég volt az Alvás Világnapja, amihez Magyarország is csatlakozott. Ez alkalommal közzétettek egy felmérést arról, hogy milyen gyakori az alvászavar az átlagos lakosság körében. Megdöbbentő számot tudtunk meg: a magyar nők 68 százaléka nyilatkozott úgy, hogy időnként rosszul alszik. A nemzetközi adatok szerint a nőknek csak egynegyede szenved ettől valamikor élete során; a férfiaknál kicsit jobb a helyzet.Szeretnénk eloszlatni a tévhitet, hogy a rákba bele kell halni.
Statisztikákkal, diagnózisokkal , vadonatúj terápiával ismerkedhetnek meg, ha április 21-én velünk tartanak.
És persze azzal, amit már úgyis tudnak: a harc a fejünkben dől el.
A KOR KONTROLL TÁRSASÁG, ÉS AZ ORSZÁGOS ONKOLÓGIAI INTÉZET NYÍLT NAPJA A MAGYAR RÁKELLENES LIGA TÁMOGATÁSÁVAL AZ ARANYTÍZ KULTÚRHÁZBAN
Helyszín: Budapest V. Arany János u. 10.
Időpont: 2011. április 21. csütörtök 9.30- tól 14.30-ig
A rendezvényre a belépés ingyenes!
Remek előadókkal, tombolával, és ingyenes szűrővizsgálatokkal várjuk!
Nem titok, hogy az Európai Unióban nő a daganatos megbetegedések száma, s a népességszámhoz viszonyítva egyre nagyobb azoknak az aránya, akiknek szembe kell nézniük a rákkal. Ennek oka, hogy az emberek tovább élnek, ezért olyanokban is „van ideje” kifejlődni a ráknak, akik korábban más betegségük miatt ezt az időpontot nem élhették meg. Ugyanakkor nemcsak a tumorok előfordulása, hanem – az időbeli diagnózisok és korszerű kezelések révén – a gyógyítási arány is növekszik!
Gondolta volna, hogy a daganatos betegek 50 %-a meggyógyul?
Sok tumorfajta ma már egyáltalán nem számít halálos kórnak, ami azt jelenti, hogy egyre nagyobb azoknak a száma, akik hosszú időn keresztül élhetnek együtt a betegséggel, vagy éppen meg is feledkezhetnek róla. Nyílt napunkon beszélünk a szűrővizsgálatok jelentőségéről, valamint a korszerű terápiák egyre szélesedő palettájáról- többek között a sugárterápiáról és a célzott- intelligens- gyógyszerterápiáról is. Egy bizonyos méret felett - ami körülbelül egymillió sejtből álló csomót jelent -, a daganatnak már ki kell építenie saját vérellátását, különben a belsejében lévő sejtek nem kapnak elég oxigént és tápanyagot. A célzott terápia képes az új daganatos erek képződését megakadályozni azzal, hogy elvágja a daganat tápanyag- utánpótlását biztosító érhálózatot. A daganatnak éppúgy szüksége van az érellátásra, mint egy hadseregnek az utánpótlásra. Ha a daganat érellátását lebombázzák, megszakítják a utánpótlási útvonalakat: tápanyag hiányában "éhezik", majd sorvadásnak indul, növekedése saját erek nélkül megáll, és elkezd visszafejlődni.
Hagyomány teremtő szándékkal szervezte meg 2010 –ben első alkalommal a háziorvosi praxisok versenyét az Országos Alapellátási Intézet. A páciens javasolhatta orvosát – és annak munkatársait- ezzel is díjazva emberségét, tudását, empátiáját. Lassan formálódnak az idei kiírás szabályai, és az idei zsűri is szerveződik. Lesznek új tagok, de olyanok is, akik, maradnak. Például a halk szavú, maga körül rendkívül kellemes légkört teremtő Farsang professzor, a Magyar Hypertónia Társaság örökös tiszteletbeli elnöke. Mit érdemes tudni róla? Dr. Farsang Csaba belgyógyász, klinikai farmakológus, nephrológus, az orvostudomány doktora. 14 hónapot töltött a montreali McGill Egyetem Farmakológiai és Klinikai Farmakológiai Intézetében. Alapítója és 8 évig elnöke volt a Magyar Hypertonia Társaságnak, 2 évig a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaságnak. Tagja az Európai Hypertonia Társaság Scientific Counciljának, s több hazai és nemzetközi tudományos folyóirat szerkesztőbizottságának. . Ma a Szent Imre kórház Kardiometabolikus Centrumát vezeti.
- Hogyan értékeli a 2010-es pályázat végeredményét?
- Nagyon örülök, mert az lett az első helyezett, akire én is szavaztam volna, de persze zsűritagként ezt nem tehettem meg. A nyertest, Hubert Jánost már elég régóta, ha jól számolom, húsz éve ismerem, és az egyik legjobb magyar háziorvosnak tartom, aki valóban megszolgálta az elismerést! Maga a szavazás módszere is tetszik, tanulságosak, és sokszor szívhez szólóak a beérkező levelek. Csupán azt sajnálom, hogy akinek nincs komputere, az nehezebben szerezhet tudomást a pályázatról, de őszintén bízom abban, hogy „Az év praxisa” egyre nagyobb népszerűségre tesz szert a médiában, s hogy egyre több csatornán; a televízión, az újságokon, a rádión keresztül is értesülhetnek az emberek a kezdeményezésről.
Közgyűlésünkre minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Tisztelt Tagtársuk, Kedves Barátunk!
Beszámolunk a 2010-es esztendő eredményeiről. Az egyesületi törvény szerint kötelezően megtartandó közgyűlést hívunk össze, melyet az alábbi helyen és időben teszünk meg.
Helyszín: Pallas Páholy / Alkotmány u 15 /
Időpont: 2011 március 31. 17.00
Napirendi pontok:
Ha a tagok alacsony létszáma miatt az közgyűlés határozatképtelen, azt - az eredeti napirendben szereplő pontok alapján – 17. 30-kor újra összehívom.
Mivel a tagoknak tagdíjfizetési kötelezettségük is van, szeretnénk felhívni figyelmedet, amennyiben 2010 évben elmaradásod lenne, szíveskedj a közgyűlésen rendezni azt.
Számítunk alapító és később hozzánk csatlakozott tagjaink részvételére!
Budapest, 2011. március . 13.
B. Király Györgyi elnök és a Kor Kontroll Társaság elnöksége
A mondókát a változó korban lévő hölgyeknek ajánlom igazán. Meg a csigacsodát, vagyis az első hallásra fira alapanyagból készült ráncfeltöltő krémet is. Nem, nem tévedés, a csiganyálka kifejezetten jót tesz a bőrnek! Képzeljék, létezik egy egész termékcsalád, amelynek fő hatóanyaga a Helix Aspersa nevezetű csigafajta nyálkája!
Bizonyára vannak, akik elfintorodnak a hír hallatán- első hallásra én is egy picit bizarrnak találtam a dolgot, de amikor a „csigacsoda” krémek hazai forgalmazója megkérdezte, mennyivel gusztusosabb mézet enni, revideáltam az álláspontomat. Hisz’ hogyan is készül a méz? A háziméhek összegyűjtik a virágport, majd gyomornedveikkel „elkeverik”, s az így kapott- kétségkívül rendkívül egészséges és finom- masszát fogyasztjuk mi, emberek.
Ezek után nem is olyan idegen a csiganyál... Pláne, hogy nem esszük meg, csak bekenjük vele magunkat. Mielőtt sorra vennénk a „csigacsoda”- krémek előnyeit, időzzünk egy keveset az alapanyagnál! Mi is az a csiganyál?
Nos, valójában nem az állat nyálmirigyének váladéka, ahogy elsőre gondolnánk. Képzeljünk magunk elé egy csigát! Pici fej, hosszú tapogatókkal, széles, nyálkás „talp”, rajta a „ház”, benne az állat szerveivel. A csiganyálka a szájnyílás és a „talp” széle között elhelyezkedő, úgynevezett nagy talpmirigy váladéka, amely „kenőolajként” funkcionál; az ellaposodott hasláb könnyebben, gyorsabban csúszik a sikamlós nyálkán.
Most már tudjuk, mire „használja” a csiga, de vajon miért jó nekünk?
Azért, mert a csiganyálka rendkívül gazdag ásványokban, nyomelemekben, vitaminokban, kollagénban, elasztinban. Továbbá, a benne lévő proteinek nagyon hasonlítanak az emberi bőrszövet proteinjeihez, az úgynevezett allantoin a bőr gyors regenerálódását segíti, a nyálka mucopolisacharidjai intenzíven hidratálnak, alfahidroxisavai pedig enyhén hámlasztó hatásúak, vagyis, csökkentik az elhalt hámsejtekből álló szaruréteg vastagságát.
Végezetül, hadd nyugtassam meg a csigakedvelő olvasókat is: a krémek alapanyagát termelő Helix Aspersa-t Amerikában, bio-körülmények között, egy hatalmas csigafarmon tenyésztik, és egy különleges, ugyanakkor teljesen természetes eljárással seerkentik a nyálkaképződést, úgy, hogy közben a piciny puhatestűeknek nem esik bántódásuk. A váladékot összegyűjtik, megtisztítják, koncentrálják, s a kontinenseken átívelő, hosszú út után arckrém, kézkrém és testápoló formájában élvezhetjük kedvező hatását.
Bulla Bianka
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen