A karácsonyra is hasznos és izgalmas könyv szerzője, Dr. Németh Attila pszichiáter kiindulópontja, hogy sok elismert művész küzdött pszichiátriai betegségekkel.” Ezt egy szakember megfelelően meg tudja világítani, azaz pszichiátriai szemmel próbálom megérteni az alkotásaikat. Dalit jobban megértjük, ha tudjuk, hogy nem őrültségről, hanem nárcizmusról van szó esetében. Rousseau miközben leírta a - remek könyvet írt Emil címmel a nevelésről, közben mind az öt gyerekét lelencházba adta. Gulácsy és Csontváry is komoly pszichiátriai betegségben szenvedett.” Kiderül, hogy Michael Jacksonnal kezdődött, ugyanis tartott egy előadást a kényszerbetegségről és a hozzátartozó zavarokról- testképzavarok pld- és ezt Michel Jacksonon keresztül mutatta be. Olyan jól sikerült, hogy sokan megkérdezték: mikor adja elő legközelebb? Úgy döntött, ha ezt megírja, ír még mellé néhány híres művészről. Úgy véli, az alkotás soha nem választható el élesen az alkotó személyiségétől és az esetleg fennálló pszichopatológiájától.
Nézetének alátámasztására könyvében idézi Jaspers, német filozófus és pszichiáter professzor közel száz éve megfogalmazott álláspontját: „Az igazgyöngyöt mindig a gyöngykagylónak egy betegsége hozza létre, és a gyöngykagyló leírásához, keletkezésének ismeretéhez szükséges ennek a betegségi folyamatnak a leírása is, de vajon kevésbé szép, ragyogó és értékes-e a gyöngysor egy szép női nyakon, ha ezt tudjuk róla?”
Németh Attila érzékenyíteni szeretné a társadalmat, és bizonyítani szeretné azt, hogy enyhébb-súlyosabb pszichiátriai zavar mellett is lehet jelentőset alkotni, tehát soha nem szabad leírni a pszichiátriai tünetekkel küzdő embertársainkat.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen