V. helyezett Csákány Anita
Gombás zöldbabfelfújt csicsókapürével
Anita írja: ” A Semmelweis Egyetem táplálkozástudományi szakára járok, ezért kiemelkedően fontos számomra az egészségmegőrző ételek megalkotása. Az ételeket Édesanyámmal - akinek szintén fontos az egészséges táplálkozás- közösen készítettük, de a gombás zöldbabfelfújt csicsókapürével főként az ő érdeme.”
Hozzávalók:
Elkészítés:
Az apróra vágott vöröshagymát 5 dkg margarinon üvegesre párolom, hozzáadom a felkockázott gombát, sózom, borsozom, kissé lepirítom, hűlni hagyom.
Egy másik edénybe 3 dkg margarinon a zöldbabot és a pritaminpaprikát félpuhára párolom, sózom és végül a 20 gramm kaporral összekeverem.
A zöldbabos és a gombás keveréket egybeöntöm, összekeverem és hagyom kihűlni. A tojásokat kettéválasztom. A tojássárgáját habosra, a fehérjét kemény habbá verem. A kihűlt gombás zöldbabhoz keverem a tojássárgáját és végül óvatosan összeforgatom a kemény habbal.
A 10 cm átmérőjű formát margarinnal kikenem és a forma tetejéig megtöltöm. Előmelegített sütőben 200 C-on 35 perc alatt aranybarnára sütöm.
A csicsókát héjastól egészben vízben puhára főzöm, meghámozom, majd turmixolom. A maradék 2 dkg margarinnal, a 20 gramm kaporral és a citromlével összekeverem.
Tetszés szerint tálalom.
Élettani hatás: A zöldbab tápanyagai közül a legjelentősebb a C-vitamin tartalom, 1 csésze fedezi a napi szükségletet. A zöldbab emellett kiváló A-, K-vitamin-, rost és mangánforrásul szolgál, valamint sok benne a B2-, B3-vitamin, folsav, kálium, vas, magnézium, réz, kalcium és antioxidáns béta-karotin, lutein és zeaxantin.
A champion gomba kitűnő B2-, B3- és B5-vitamin-, szelén, réz , és káliumforrás, továbbá sok B1-vitamin, cink és mangán van benne; bioaktív növényi hatóanyagokat tartalmaz.
A csicsóka tartalmaz magnéziumot, kalciumot, káliumot, foszfort, B1-, B2-, és C-vitamint. Ásványianyag-tartalmának köszönhetően segít megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedések, a mellrák, az elhízás és a cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Legnagyobb részben inulint tartalmaz, mely támogatja a máj, a lép és a hasnyálmirigy működését. Mivel feldolgozásához a szervezetnek nem kell inzulint termelnie, így a cukorbetegek egyik hasznos és kedvelt alapanyaga lehet.
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen