„Az emberi emésztőrendszer nem arra alakult ki, hogy nagy mennyiségben emésszen meg nyers növényi táplálékot. .A kérődző állatok saját fermentációs rendszerrel rendelkeznek, a bendőben a baktériumok lebontják az erős növényi rostokat kisebb molekulákra, hogy a tápanyagok hatékonyan kinyerhetővé váljanak. Az ember ilyen szervvel nem rendelkezik, így az olyan módszerek mint a főzés, savanyítás, fermentálás/erjesztés a testünkön kívül végzik el ezt a folyamatot. »- írja a zsűrinek küldött levelében Sebestyén Szilvia makrobiotikus táplálkozásoktatót
kliensei elsősorban bélpanaszokkal keresik fel, akiknél felborult a jó és a rossz baktériumok aránya. A fermentálás segít az egyensúly helyreállításában. Három receptje közül a préselt salátát díjazta a zsűri.
Préselt saláta
A saláta szó a latin "herba salata" kifejezésből és a "salted green" vagyis sózott zöld kifejezésekből ered, ami kifejezi, hogy a zöldségeket megsózták mielőtt salátaként fogyasztottá őket. Az eredeti saláták olyan savanyítási eljáráshoz is hasonlítottak mint pld. a savanyú-káposzta, korpában pácolt sós zöldségek.
Ha a nyers zöldségeket sóba (összehúzó, tömörítő hatás miatt) vagy hagyományosan sós ecetbe tesszük, akkor ez kiegyenlíti a nyers zöldségek kiterjedő energiáját. Nedvességet von el a zöldségből, puhábbá és könnyebben emészthetővé teszi, mint a teljesen natúr sózás nélküli zöldségeket. A só összehúzó hatása miatt a növény cellulóz rostjai közül a nedvesség kijön és sós lében kezdi erjeszteni a zöldséget.
Hozzávalók: rétegenként alulról - kínai kel, sárgarépa, alma, új fejes káposzta, lilahagyma, sörretek
Mennyiség:
Elkészítése
Sebestyén Szilvia
makrobiotikus táplálkozás szakértő
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen