Ha azt mondom, hogy csí, vagy csakra, a legtöbb embernek fogalma sincs : miről beszélek. Aki viszont jógázik, jógát oktat, vagy jógaterápiával gyógyít - mert ezt is lehet – pontosan tudja. A jógáról már a világ legősibb spirituális irataiban, a védákban is szó esik, sőt ahogyan van COPD nap, Nemdohányzók világnapja, van Jóga világnapja is. Az Egyesült Nemzetek Szervezete az indiai kormány kezdeményezésére a jóga világnapjává nyilvánította június 21-ét. Az ENSZ-közgyűlésén 2014 decemberében Narendra Modi indiai miniszterelnök javaslatára 177 ország szavazta meg az első Nemzetközi Jóga Napot.
„Modi nemcsak szavakkal képviselte az ősi gyakorlatot, maga is jógázik, tanítómestere pedig az a Svámi Vivékánanda volt, aki megismertette Nyugattal ezt a tudományt. Korábbi interjúiban Modi hangsúlyozta, hogy végtelenül szerencsésnek tartja magát, hogy fiatalon bevezették őt a jóga és a pránajáma világába, hiszen politikai pályáján is nagy segítséget nyújt számára szívének, elméjének és testi igényeinek összehangolásában. Amerikai látogatása, illetve az ENSZ-beli felszólalása a miniszterelnök böjtidőszakára esett, amikor is a 64 éves politikus kilenc napig kizárólag csak langyos citromos vizet fogyasztott anélkül, hogy az bármiféle szellemi vagy fizikai fáradékonyságot okozott volna”
A jógát, mint filozófiát , mint mozgáskultúrát, mint légzéstechnikát járjuk körbe a Női szemmel vendégeivel. A jelenlegi egészségügy a farmakoterápiát használja elsősorban, tehát beteg vagyok, bekapok valamit, erre a betegségre is, meg arra is. A gyógyszerek mértéktelen alkalmazása viszont csöppet sem veszélytelen mellékhatások sorozatát válthatja ki, ráadásul a gyógyszer legtöbbször nem a betegség okát, hanem csak a tüneteit szünteti meg, és közben egyáltalán nem épít a szervezet öngyógyító mechanizmusára. Keleten már évezredek óta működik a jógaterápia, ami elsősorban ezen belső mechanizmusok tudatos felébresztésére és használatára épül a jóga módszereivel.
A jóga meghatározó szerepét ma már nemzetközi orvosi kutatási eredmények is alátámasztják. Kiderült, hogy használható fogyásra, a reumatikus fájdalom megszüntetésére, és nem utolsó sorban a szív-és- érrendszeri betegségek gyógyítására is.
A műsorban kaput nyitunk egy másik világra, akinek fontos a saját öngyógyító mechanizmusainak felébresztése, aktivitása, besétálhat rajta.
Vendég:
Dr. Borbényi Erika onkológus főorvos
Dr. Hovanyecz Anikó gasztroenterológus, belgyógyász, jógaterapeuta
Kapusi Éva közgazdász, jógaoktató
Műsorvezető: B.Király Györgyi
Női szemmel/ hatoscsatorna
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen