A feladat valójában félelmetesen egyszerű. A magyar nyugdíjasok anyagi és egészségügyi helyzete ugyan össze sem hasonlítható a franciákéval, de itthon is egyre több 70-80 éves férfi és nő gondolja úgy, hogy a nyugdíj lehetőség, nem pedig az élet vége. Furcsa módon szintén anyagi és egészségi állapottól függetlenül még mindig több az olyan 65 éven felüli, aki miután befejezte munkás éveit, feladja vágyait, céljait.
A két ország idősei közötti különbségek létrejöttéhez valószínűleg köze lehet azoknak a magyar társadalomról készült felméréseknek, amelyek szerint a hazai polgároknak kevés a barátja és nem jellemző, hogy hobbijuk lenne. Márpedig, ha az embernek nincs kivel és nincs mit csinálnia, akkor tényleg hiába a pénz és az egészség.
Nem mintha ez utóbbiból olyan nagyon sok lenne idehaza. Egy tavalyi felmérés szerint a magyarok egyharmada dohányzik, a dohányosok mintegy fele több mint napi fél doboz cigarettát szív el. Ennél is erősebb dohányosnak az érintettek tizede számít. A dohányosok közül az átlagnál többen felelték azt, hogy rendkívül stresszes az életük, naponta kávéznak, isznak szénsavas üdítőket, ellenben ritkán fogyasztanak tejet, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt, nem szednek vitaminokat és nem sportolnak. A válaszadók kétharmada minden nap kávézik, harmada pedig naponta több kávét is megiszik. Pedig Róbert László szerint valójában nagyon-nagyon 5+1 tipp arra, hogyan éljünk sokáig egészségben, és ez 5+1 lépésben összefoglalható.
+1 A magyar egészségügyre és az emberekre sajnos nem túlságosan jellemző a betegségek megelőzése iránti elkötelezettség. Pedig ötven felett évente legalább egyszer teljes klinikai kivizsgálásra kellene menni, mert a megelőzés sokszor hatékonyabb, mint a kezelés.
(Forrás: Life & Style)
Segítsen, hogy az ön igényeihez igazodva alakítsuk az oldalt!
Google adatvédelmi iránylevek
nem
igen